صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

گوگل به اعتراض منتقدان پاسخ مثبت داد

امکان دارد بعضی از موقعیت های مکانی کاربران در حافظه این سایت ذخیره شود.

گوگل به تازگی بخش راهنمای سایت خود را به روز رسانی و توضیحاتی در زمینه تاریخچه موقیعت مکانی کاربران ارائه کرده .به نقل از این سایت این شرکت کاربران خود را از طریق برنامه هایی مانند نقشه گوگل ، آب و هوا و مرورگر خود ردیابی می کند.

در راهنمای این سایت در این زمینه نوشته شده است : «این تنظیمات تاثیری روی تعیین موقعیت مکانی دیگر برنامه ها نخواهد گذاشت و بعضی از اطلاعات در مورد موقعیت مکانی شما به عنوان بخشی از فعالیت شما ذخیره می شود.»

بعضی از اطلاعات در مورد موقعیت مکانی شما ذخیره خواهد شد

، گوگل حتی بعد از خاموش کردن موقعیت مکانی هم می تواند شما را ردیابی کند.البته هنوز اطلاعات دقیقی در این زمینه وجود ندارد که این موقعیت مکانی کجا ذخیره می شود اما به هر حال این شرکت کاربران خود را ردیابی می کند.در این راهنمای ارسال شده توسط شرکت این موضوع دیگر مشخص شده است که این شرکت موقعیت مکانی کاربران را ذخیره می کند.

ما در خبر قبلی این موضوع را توضیح دادیم که شما با غیرفعال کردن بخش Web and App Activity می توانیثد این مشکل را تا حدودی برطرف کنید.

توضیحات در مورد شرکت گوگل

نام گوگل بر گرفته شده از واژه ی گوگول  که به معنی «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن» است که نوعی شعار و در واقع مقصود موضوع است. بدین معنی که گوگل قصد دارد تا سرویس‌ها، اهداف و اطلاع‌رسانی و اطلاعات خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد.گوگل به‌طور تخمینی دارای بیش از یک میلیون سرور در سراسر جهان است، و روزانه بر روی بیش از یک میلیارد درخواست جستجو، و حدود 24 پتابایت داده تولید شده توسط کاربران پردازش انجام می‌دهد.

نتیجه رشد سریع گوگل از بدو ثبت شدن شرکت، زنجیره‌ای از محصولات، خرید و شراکت با شرکت‌های دیگر بود. این شرکت محصولات اینترنتی سودمندی مانند سرویس ایمیل جی‌میل و شبکه‌های اجتماعی گوگل+ را به کاربران خود پیشنهاد می‌دهد. محصولات گوگل به ابزارهای رومیزی نیز توسعه پیدا کرد، با برنامه‌هایی مانند مرورگر وب گوگل کروم، سازماندهی و ویرایشگر تصاویر پیکاسا و پیام‌رسان فوری گوگل تاک. گوگل سازنده پرکاربرترین سیستم‌عامل موبایل جهان، اندروید و سیستم‌عامل گوگل کروم است.

کالا سودا//

 

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۹۲۵۷
تاریخ: ۱۳۹۷/۵/۲۸     ساعت: ۵ : ۵۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۲ مهر
  • ١٤ صفر ١٤٤١
  • Oct 14 2019