صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر:

شایعه آلودگی آب شهری شوشتر در پی وقوع سیل، کذب است

در پی طرح شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر آلوده شدن آب شهری به دنبال وقوع سیل و ماندن لاشه حیوانات در آب، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر این شایعات را بی اساس و کذب محض خواند.

به گزارش جهانی خبر_وبدا، دکتر نایب فدایی با بیان این مطلب گفت: سلامت آب، روزانه با کلرسنجی (حداقل ١٦ نوبت در طول ٢٤ ساعت)، تعیین ph و نمونه میکروبی و شیمیایى توسط کارشناسان بهداشت محیط، پایش می شود.

وی افزود: بیش از ۶۰ مرکز جامع سلامت، پایگاه و خانه بهداشت در تمام نقاط شهرستان، روزانه و به طور مستمر، سلامت آب شهری را مورد پایش و سنجش قرار می دهند. تمامی این سنجش ها در سامانه های وزارت بهداشت ثبت می شوند. آزمایشات میکروبی آب آشامیدنی شهری و کلرینه بودن آن نشان از سلامت آب و قابل شرب بودن آن است.

وی همچنین گفت: دلیل دیگر بر رد این شایعات آن است که تاسیسات آبرسانی شوشتر از چاه های فلمن تغذیه شده و عملیات تصفیه و سالم سازی آن انجام و به شبکه آب شهری وارد می شود.چاه های فلمن یکی از منابع آب زیر زمینی بوده و لذا عملیات تصفیه فیزیکی و رسوبگیری مواد معلق توسط زمین به خوبی انجام می شود. حتی با وجود آب آلوده سطحی می توان آب بهداشتی و تمیز از لایه های زیرین برداشت کرد.

عضو شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوشتر در پایان گفت: از همه مردم می خواهم که به شایعات بی اساسی که در فضای مجازی می بینند توجه نکرده و تا از صحت مطلبی مطمئن نشده اند نسبت به انتشار آن اقدام نکنند.

شناسنامه


کدخبر: ۲۱۴۳۰۵
تاریخ: ۱۳۹۸/۱/۲۰     ساعت: ۱۲ : ۱۴
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ يکشنبه ۱ ارديبهشت
  • ١٥ شعبان ١٤٤٠
  • Apr 21 2019