صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم

بررسی پرونده‌های تخلفات علمی ادامه دارد

بررسی پرونده‌های تخلفات علمی ادامه دارد و با وجود بررسی ۳ هزار قرار داد هنوز با نام استاد متخلفی برخورد نکرده ایم

به گزارش جهانی خبر-حسین آقا بابایی ­مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: بعد از پلمپ ۲۵ مؤسسه غیر مجاز خرید و فروش پایان نامه و مقاله دانشجویی، پرونده و فایل‌های اینترنتی موجود در مؤسسات به وزارت علوم تحقیقات و فناوری منتقل و پس از تشکیل تیم بررسی، فعالیت کارشناسان برای شناسایی افراد متخلف آغاز شد.
وی ادامه داد: پس از بررسی‌های اولیه حدود ۳ هزار قرار داد آماده سازی پایان نامه و مقاله، تنها از ۶ مؤسسه غیرمجاز بدست آمد که در برخی از این قرار داد‌ها به طور کامل محل تحصیل و هویت متقاضی در آن ذکر شده است.
آقا بابایی با بیان اینکه اکثر متقاضیان پایان نامه دانشجویان غیر دولتی بوده اند گفت: الویت ما بررسی پرونده‌های مربوط به دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده است.
وی با بیان اینکه در ۲ هزار قرارداد محل تحصیل دانشجو مشخص نیست افزود: اسامی این دانشجویان در یک فایل به سازمان سنجش ارسال شد تا محل تحصیل دانشجو مشخص شود.
آقا بابایی ادامه داد: وزارت علوم تحقیقات و فناروی هیچ اسمی را اعلام نمی‌کند و مرجع قضایی پس از بررسی اقدام مناسب را انجام خواهد داد.
وی در پایان گفت: با وجود بررسی بیش از ۳ هزار پرونده، هنوز با قراردادی که به نام و مشخصات استاد دانشگاه باشد، برخورد نکرده ایم.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۶۲۷۹
تاریخ: ۱۳۹۸/۵/۱     ساعت: ۱۲ : ۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فناوری       زیرسرویس: فناوری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
  • ٢٠ ذو الحجه ١٤٤٠
  • Aug 22 2019