صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
هنر و اندیشه
محله خبر
اختصاصی جهانی پرس
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

افزایش تخلیه و بارگیری مواد معدنی در خلیج‌فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس از ایجاد ظرفیت تخلیه ۴۰۰ واگن مواد معدنی در این منطقه ویژه اقتصادی خبر داد.

حسن خلج طهرانی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در نشست مشترک با مدیران عامل شرکت‌های مستقر دراین منطقه افزود: طی هشت ماهه نخست سال 97 مجموع تخلیه و بارگیری صورت گرفته چهار و نیم میلیون تن بود که این مقدار در مدت مشابه امسال به 7.8 میلیون تن افزایش یافته است.

وی عمده‌ی حجم تخلیه و بارگیری را مرتبط با مواد معدنی خواند و افزود: در هشت ماهه امسال 4.5 میلیون تن مربوط به مواد معدنی و 3.3 میلیون تن متعلق به نفت کوره بوده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس گفت: در هشت ماهه سال گذشته شاهد بیش از 58 هزار تخلیه واگن بوده‌ایم که این عملیات در امسال به بیش از 62 هزار تخلیه واگن رسیده است.

وی اذعان داشت: ضروری است که توسعه پست برق شهید لشکری با ایجاد و راه‌اندازی ترانس سوم به ظرفیت 315 مگاولت آمپر در دستور کار قرار گیرد.

وی در تشریح هدف از اجرای این طرح گفت: این اقدام با هدف بالا بردن قابلیت اطمینان پست برق شهید لشکری در زمینه تامین توان برق مورد نیاز صنایع صورت خواهد گرفت.

 

منبع: گسترش نیوز/

شناسنامه


کدخبر: ۲۰۰۸۶۷
تاریخ: ۱۳۹۸/۹/۱۶     ساعت: ۱۰ : ۲۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۳۹۸ دوشنبه ۷ بهمن
  • ١ جمادي الثانيه ١٤٤١
  • Jan 27 2020